PIOTR GRZYB

PIOTR GRZYB

certyfikowany bikefitter Piotr Grzyb Biomechanika
Piotr Grzyb – instruktor kolarstwa, były kolarz, medalista Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich, przez 12 lat rozwijał swoje umiejętności w zakresie mechaniki rowerowej we Włoszech. Obecnie zawodowo zaangażowany w Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus, oraz w Biomechanice Kolarskiej Piotr Grzyb, gdzie przyjmuje klientów z Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, Grudziądza, Gdańska, Poznania, Gniezna, Warszawy i całej północno-środkowej Polski.
Bikefitting jest jego pasją, a wiedzę pogłębiał pod czujnym okiem Jarosława Dymka – jednego z najlepszych bikefitterów w kraju. 
  
 
Kilka słów od Piotra
 
„Optymalna pozycja na rowerze ma ogromne znaczenie, wpływa bowiem nie tylko na mniejsze spożytkowanie energii i lepszą aerodynamikę, ale także na komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Pozycja chroni przed kontuzjami i częstymi u kolarzy bólami kolan, bioder czy dolnego odcinka pleców. Cierpią na nie ci zawodnicy, którzy próbują dopasować swoje ciało do posiadanego już roweru. 
Jeżeli chcemy uniknąć kontuzji i pracować w komforcie ruchowym na rowerze,  to dbanie o pozycję i postawę jest kluczowe. Pracując z młodzieżą w UKS Copernicus, dostrzegam, że zbyt małą uwagę przywiązuje się do postawy młodego kolarza i jego pozycji na rowerze. Młodzi ludzie trenują w określonej pozycji treningowej na rowerze po kilka lub nawet kilkanaście godzin w tygodniu. Do tego dochodzą jeszcze długie godziny spędzone w szkolnej ławce lub przez komputerem.  Utrwalanie tych niewłaściwych pozycji powoduje wady postawy, które od młodego wieku trzeba korygować. Każdy kolejny rok treningu powoduje coraz większe obciążenia dla organizmu. Właściwe ustalenie pozycji na rowerze spowoduje widoczne polepszenie komfortu jazdy bez względu na czas trwania wysiłku. Sprawdzi się u zawodowców, a także u amatorów i każdego pasjonata kolarstwa”.
 
Przewiń do góry