DR MARTYNA TADZIK

DR MARTYNA TADZIK

psycholog sportowy
dr Martyna Tadzik – doktor psychologii, ekspert w zakresie pracy mentalnej w sporcie, wykładowca akademicki, nauczyciel w Akademii Psychologii Sportu. Prowadzi treningi mentalne, czuwa nad optymalnym rozwojem zawodowych sportowców przygotowujących się do rywalizacji na różnym poziomie sportowego wyczynu. Swoje działania w sporcie koncentruje również wokół edukacji osób mających szczególny wpływ na rozwój zawodnika – prowadzi regularnie konsultacje indywidualne i treningi umiejętności psychologicznych dla rodziców sportowców i ich trenerów.  Ponadto wspiera zawodników w przygotowaniu do rywalizacji sportowej, pracując nad tym, aby potrafił on przełożyć wypracowane podczas treningów umiejętności na start w zawodach. Bardzo często bowiem ograniczenia, lęki są tylko „w głowie” zawodnika, a nie w jego ciele. Praca mentalna pozwala na sięgnięcie do rezerw i wyzwolenie prawdziwego potencjału fizycznego.
  
 
 Co proponuje?
  • Trening umiejętności mentalnych, które wpływają na efektywność pracy treningowej i skuteczność podczas rywalizacji sportowej. To m.in. skupianie się na swoim zadaniu, dobrze określone cele, determinacja w działaniu, dojrzałość w podejmowaniu decyzji, podejmowanie ryzyka podczas rywalizacji, utrzymanie zaangażowania w procesie treningowym, budowanie stabilnej pewności siebie i wiele innych.
  • Jednorazowe konsultacje, kiedy zawodnik, rodzic lub trener potrzebują przeanalizować wspólnie jakąś konkretną trudną sytuację, zasięgnąć opinii.
  • Wsparcie lub interwencja psychologiczna, kiedy zawodnik przeżywa kryzys lub jakąś trudną dla niego sytuację.
  • Warsztaty umiejętności psychologicznych dla rodziców sportowców i trenerów.
  • Wykłady motywacyjno – inspiracyjne, podczas których zapoznaję słuchaczy z siłą umiejętności mentalnych, przytaczam ciekawe historie, prezentuję najnowsze wyniki badań, pokazuję  inspirujące przykłady, wykonuję z uczestnikami proste, ale efektywne ćwiczenia.
 
Przewiń do góry