"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł".

NASZE USŁUGI

Trening kolarski

W Cycling Point stawiamy na indywidualne sesje trenerskie pod okiem doświadczonego trenera, olimpijczyka, z 17-letnim stażem zawodniczym w kolarstwie szosowym i torowym. Długoletnie doświadczenie zarówno na trasie, jak i w roli trenera, przekłada się na całościowe, mocno indywidualne, podejście do każdego zawodnika. Trening kolarski to cały wachlarz usług: indywidualnie dostosowany plan treningowy, systematyczna analiza wyników, regularna komunikacja i feedback od trenera na temat postępów, rzeczowa ocena aktualnej formy, dawka motywacji do działania. Marcin współpracuje z zawodnikami z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego, Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, a nawet dalej z Warszawy czy Gdańska. 
Pierwsze sesje to przede wszystkim obserwacja kolarza i ustalanie kierunku oraz całej drogi jego szkolenia, z nastawieniem na maksymalizację doskonalenia jego silnych stron, talentów.

Bikefitting

Bikefitting łączy w sobie interdyscyplinarną wiedzę z zakresu fizjoterapii, anatomii ludzkiej, biomechaniki, aerodynamiki i ergonomii.

W Cycling Point oferujemy dobór indywidualnych ustawień roweru do budowy anatomicznej i aktualnych zdolności motorycznych kolarzy i triathlonistów.
Posiadamy profesjonalny sprzęt, który pomaga nam dokładniej i sprawniej ustawiać zawodników. Jednym z nich jest mata tensometryczną, której nie spotkacie w każdym studiu bikefittingu. Narzędzie to bada nacisk wywierany przez miednicę kolarza na siodło, co pozwala dobrać odpowiedni jego rodzaj, kąt pochylenia, szerokość. Dbając o prawidłową pozycję na rowerze przyczyniamy się do skutecznego, komfortowego i bezpiecznego przemierzania kilometrów przez zawodnika.

Trening motoryczny

Kolarstwo jest wymagającym sportem, w którym bardzo ważne jest świadome i odpowiedzialne podejście w okresie przygotowań do zawodów. Kolarstwo to nie tylko parę miesięcy startów, to nie tylko krótki okres przygotowań przed nimi, a całoroczna ciężka praca nad sobą, swoimi mocnymi, jak i słabszymi stronami, szczególnie poprzez zadbanie o siebie i swoje ciało.
Okres zimowy (choć nie tylko!) jest idealnym czasem, aby zagwarantować sobie na przyszłość zadowalające efekty w kwestii poprawy wytrzymałości, siły czy szybkości. To dzięki codziennej pracy, z trenerem i spersonalizowanym treningiem motorycznym, stworzycie podstawę, na której opierać będziecie całą swoją aktywność fizyczną.
W Cycling Point zadbamy o Twoją dobrą motorykę, która pozwoli wykorzystać w pełni Twój potencjał wydolności poprzez normalizację napięcia mięśniowego, poprawę propriorecepcji, równowagi, zwiększenie siły mięśni. W praktyce przełoży się to na większą kontrolę nad rowerem oraz zmniejszenie strat energii związanych z przeniesieniem mocy na pedał. Trening motoryczny pozwoli polepszyć Tobie jakość ruchu; staną się one bardziej ekonomiczne, świadome, unikniemy niepotrzebnych kompensacji typu „bujanie” tułowiem podczas podjazdów. Pamiętajmy również, że zła jakość ruchu, to większe ryzyko przeciążeń układu ruchu i kontuzji z tym związanych.

Fizjoterapia

Fizjoterapia nie powinna być kojarzona tylko i wyłącznie z masażami. W Cycling Point stawiamy na:
– Diagnozę, od której wszystko się zaczyna. Fizjoterapeuta zbiera wywiad, prowadzi diagnostykę funkcjonalną i porównawczą, która w połączeniu z wielopłaszczyznową wiedzą medyczną potrafi wykryć problem i wyleczyć lub wykluczyć problem narządu ruchu i odesłać do odpowiedniego specjalisty.
– Fizjoprofilaktykę, zapobiegając kontuzji. Jako zdrowy, bezobjawowy, kolarz wyniesiesz z wizyty cenne uwagi dot. prewencji urazów. Poznasz zasady prawidłowej rozgrzewki, postępowania w okresie „stygnięcia”, otrzymasz wskazówki dotyczące wszelkich aspektów techniki jazdy (symetria siedzenia na rowerze, pedałowania, stabilność tułowia, osiowość ustawienia kończyn dolnych itp.). Kontrole fizjoterapeutyczne są bardzo istotne, gdyż zawsze lepiej zapobiegać aniżeli leczyć.
– Usprawnienie kolarza po urazie, przeprowadzając go przez proces specyficznej rehabilitacji sportowej, skutkującej bezpiecznym powrotem do sportowej jazdy na rowerze. Wykorzystując wachlarz technik leczniczych, Jacek Jankowski, pomoże w przypadku urazów przeciążeniowych, które ograniczają zakres pracy mięśni; urazów ostrych; czy powrotu do pełnej sprawności po zabiegach chirurgicznych.

Wkładki footbalance

Wkładki footbalance pozytywnie wpływają na pracę łańcucha kinematycznego, zapewniając równowagę i prawidłową pozycję stóp oraz stawów skokowych. Zmniejszają one zmęczenie wynikające z koncentryczno-ekscentrycznej pracy stopy, stabilizują piętę, poprawiają komfort w bucie np. redukując nadmierną przestrzeń, poprawiają „czucie” buta poprzez idealne jego dopasowanie – but jest właściwie zrobiony „na miarę”, zmniejszają zmęczenie, zmniejszają ryzyko kontuzji, poprawiają osiągi…
…a to jeszcze nie wszystkie zalety wkładek!
Piotr Grzyb, jako autoryzowany przedstawiciel wkładek FootBalance Polska, zaoferuje Ci termoformowalne wkładki do obuwia kolarskiego i biegowego dobrane do Twoich sportowych potrzeb.
Pamiętaj, że stopy to Twój fundament. Dbając o nie, przyczyniasz się do eliminowania kontuzji innych partii ciała. Zwróć uwagę aby podstawa Twojego ciała znajdowała się w prawidłowej pozycji, aby funkcjonowała prawidłowo! Wtem zaoszczędzisz sobie bólu mięśni i stawów, a nawet poważnych kontuzji. Zadbaj o siebie i swoją postawę w najbardziej skuteczny sposób #Footbalance.

Trening umiejętności mentalnych

Trening mentalny, obok fizycznego, technicznego, czy taktycznego, staje się na świecie coraz bardziej pożądanym, wpisującym się w obowiązujące standardy. Sami sportowcy, jak również ich rodziny i najbliżsi, widzą coraz więcej korzyści wynikających ze współpracy ze specjalistą. Nasza psychika odgrywa ogromną rolę, co widoczne jest w momencie gdy o zwycięstwie decydują szczegóły. Wtem rezerwy, pozwalające nam wygrać, tkwią często „w głowie”.
Zadaniem trenera mentalnego nie jest jedynie wyciągnięcie sportowca „z dołka”, choć również leży to w zakresie jego pracy. Typowe obszary pracy trenera to m.in. prawidłowe wyznaczanie celów, umiejętność skupienia się na swoim zadaniu, praca nad determinacją w działaniu, nad dojrzałością w podejmowaniu decyzji, radzeniem sobie ze stresem, wzmacnianie pewności siebie, utrzymanie zaangażowania w procesie treningowym, poprawa komunikacji z trenerami i zawodnikami oraz wiele innych. Inwestując w trening mentalny inwestujesz przede wszystkim w siebie i swój komfort psychiczny, co później przekłada się m.in. na efektywność pracy treningowej i skuteczność podczas rywalizacji sportowej.

Profesjonalny serwis kolarski

W Cycling Point kompleksowo przygotujemy Twój sprzęt do zmagań zawodniczych. Za serwis kolarski odpowiedzialny jest Piotr Grzyb, który od ponad 30 lat związany jest z kolarstwem m.in. jako serwisant i bikefitter. Swoje doświadczenie zdobywał również we Włoszech, gdzie przez kilkanaście lat pracował w prestiżowych warsztatach z wieloletnią tradycją oraz współpracował z profesjonalnymi i amatorskimi drużynami kolarskimi. Piotr, jako wielki pasjonat z okiem do detali, zadba o to, aby Wasze rowery były zawsze w najwyższej gotowości do jazdy.

Psychologia sportowa

Każdy zawodnik traktowany jest przez psychologa indywidualnie, bowiem każdy z nich ma inne potrzeby i chęć rozwoju zupełnie innych aspektów (nie zawsze chodzi o pewność siebie). Jeśli nie do końca potrafisz zidentyfikować mocnych stron oraz rezerw, nad którymi chciałbyś popracować, przydatnym może okazać się spotkanie z psychologiem sportowym. Dr Martyna Tadzik pomoże ukierunkować Cię na odpowiednie rozwiązania i wskaże skuteczne metody rozwoju sportowego w sferze mentalnej.

OFERTA CYCLING POINT

Indywidualna opieka trenerska

 1. Rozmowa z klientem i ankieta, która pozwoli ustalić cele treningowe.
 2. Indywidualne stworzenie planu w formie tygodniowego mikrocyklu (z możliwością korekty z dnia na dzień).
 3. Otrzymanie instrukcji współpracy i wypełnienie formularza zawodniczego z podstawowymi danymi na swój temat.
 4. Analiza uzyskanych wyników, modyfikowanie treningów.
 5. Praca na platformie treningowej TrainingPeaks.
 6. Kontakt w tygodniu w ustalony wcześniej dzień lub częściej w razie konieczności.

Cena ustalana jest na podstawie stopnia zaawansowania zawodnika. W celu rozpoczęcia pracy z trenerem koniecznie jest podpisanie umowy, która obowiązuje na zasadzie 1 miesięcznego wypowiedzenia.

Uwaga! Istnieje możliwość osobno skorzystania z indywidualnych specjalistycznych treningów kolarskich takich jak:  trening za samochodem lub motorem pod kątem, np. jazdy indywidualnej na czas. Cena 200zł.

 

700zł/mies.

Bikefitting

 1. Przeprowadzenie wywiadu dotyczącego wcześniejszych obciążeń treningowych, kontuzji, pojawienia się dyskomfortu lub bólu oraz innych zauważonych przez klienta problemów.  
 2. Ocena funkcjonalna pod kątem wzorca pozycji kolarskiej.
 3. Analiza biomechaniki kolarskiej.
 4. Kompletny proces dopasowania.
 5. Pomiary na matach tensometrycznych.
 

Ustawienie pozycji na dwóch rowerach, podczas jednej sesji – 800zł.

600zł

Fizjoterapia, trening motoryczny

 1. Wywiad.
 2. Ocenę postawy.
 3. Badanie palpacyjne.
 4. Testy długości mięśni.
 5. Testy oporowe mięśni.
 6. Testy ruchomości stawów.
 7. Testy wzorca ruchowego.
Indywidualny trening motoryczny ukierunkowany pod wybraną dyscyplinę sportu – 150zł 

150zł
(pierwsza wizyta 200zł)

Psycholog sportowy, trening mentalny

 1. Trening umiejętności mentalnych, które wpływają na efektywność pracy treningowej i skuteczność podczas rywalizacji sportowej. To m.in. skupianie się na swoim zadaniu, dobrze określone cele, determinacja w działaniu, dojrzałość w podejmowaniu decyzji, podejmowanie ryzyka podczas rywalizacji, utrzymanie zaangażowania w procesie treningowym, budowanie stabilnej pewności siebie i wiele innych.
 2. Jednorazowe konsultacje, kiedy zawodnik, rodzic lub trener potrzebują przeanalizować wspólnie jakąś konkretną trudną sytuację, zasięgnąć opinii.
 3. Wsparcie lub interwencja psychologiczna, kiedy zawodnik przeżywa kryzys lub jakąś trudną dla niego sytuację.
 4. Warsztaty umiejętności psychologicznych dla rodziców sportowców i trenerów.
 5. Wykłady motywacyjno-inspiracyjne, podczas których nasz psycholog zapoznaję słuchaczy z siłą umiejętności mentalnych, przytacza ciekawe historie, prezentuję najnowsze wyniki badań, pokazuję inspirujące przykłady, wykonuję z uczestnikami proste, ale efektywne ćwiczenia. 

150zł
(pierwsza wizyta 200zł)

Wkładki footbalance

Wykonanie dynamicznej wkładki Footbalance do obuwia kolarskiego i biegowego.

350zł

Profesjonalny serwis kolarski

Kompleksowe przygotowanie sprzętu kolarskiego. 

wycena indywidualna

Przewiń do góry